
- Tämä tapahtuma on mennyt.

16.03.2018 – 18.03.2018
Mennään eteenpäin -viikonloppu (Pori)
Hinta: 490 - 530 €/pari
Mennään eteenpäin – viikonloppu voi uudistaa hyvänkin avioliittosi!
Mennään eteenpäin – viikonloppuja on järjestetty Suomessa vuodesta 1987 ja viikonloppuihin on osallistunut tähän mennessä yli 9000 avioparia. Viikonloput järjestetään hotelleissa eri puolilla Suomea.
Mennään eteenpäin – viikonloppu on tarkkaan harkittu, yksityiskohtaisesti suunniteltu tiivis aviopariviikonloppu. Ohjelma rohkaisee puolisoita tutustumaan syvemmin toisiinsa ja tarjoaa suhteen hyvinvointiin uusia näkökulmia. Viikonlopun painopisteinä ovat puolisoiden välinen kommunikaatio ja tunteet.
Ohjelmaa on tiivis ja tehokas perjantai-illasta klo 18 sunnuntai-iltaan n. klo 18. On tärkeää, että osallistujat ovat paikalla koko viikonlopun ajan. Työskentely tapahtuu alustuksiin perustuvana henkilökohtaisena pohdiskeluna ja parityöskentelynä oman puolison kanssa. Ryhmätöitä ei ole. Rohkeasti mukaan heittäytyville on tarjolla löytöjä ja läheisyyttä puolison kanssa.
Viikonloppua ei suositella akuutissa kriisissä oleville pareille. Viikonlopun ohjelmasta vastaavat neljä koulutettua vertaisohjaajaparia, joista yksi on pappispari. Viikonlopun ohjelma pohjautuu kristilliseen materiaaliin, mutta ei velvoita osallistujien olevan uskonnollisia.
Viikonlopun kustannukset: ilmoittautumismaksu 90 €/pari. Täysihoitomaksu vaihtelee hotellin tason mukaan (400-440 €/pari).